Menu

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
137561

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA:


 

6 Niedziela zwykła – 11.02.2018 r.

 

1.Dzisiaj w kościele Powszechnym rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się w tych dniach za uzależnionych od alkoholu oraz ich rodziny. Dzisiaj też ofiarą do puszki możemy wesprzeć rodzinę P. Adamców z Rakówki.

2.Mija nam tegoroczny karnawał i w środę mamy Popielec. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem w środę o godz. 800 i 1700, a w Rakówce o godz. 1600. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie otwierającym czas wielkiego Postu. Przypominam, że w Popielec obowiązuje post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i 3 posiłki – w tym jeden do syta, który obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia). Pozostałych także zachęcam – na miarę waszych możliwości – do włączenia się w ten wielki akt pokutny.

3.W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Rakówce o godz. 1530 i Księżpolu o godz. 1630.

4.Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca u nas tzw. taca inwestycyjna; o godz. 1630 będą Gorzkie Żale a po tym nabożeństwie ostatnia Msza Św. niedzielna. Także za tydzień, podczas Mszy Św. o godz. 1100, zostaną poświęcone i rozdane modlitewniki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Pracowały z Markowicz rodziny: 3x P. Mruk. Bóg zapłać za wykonaną pracę. O pracę w sobotę prosimy z Markowicz rodziny: P. Wójcik, Zań i Paluch. Przypominam, że w okresie wielkiego postu nie przystrajamy kościoła kwiatami.

6.W ostatnim czasie został zmodyfikowany system sterowania dzwonów naszej dzwonnicy. Poprzedni był bardzo awaryjny. Modyfikacja wyniosła blisko 11.000 zł.

7.Bóg zapłać dobrym ludziom za tłustoczwartkowe pączki oraz inne produkty do kuchni.

8.Jest prasa katolicka – tygodnik Niedziela. Temat numeru: Odkłamywanie historii. W tygodniku m.in. z racji Światowego Dnia Chorego o sanktuarium w Lourdes, jest dodatek dla młodych oraz wiele innych ciekawych treści.

 

Zapowiedzi przedślubne (II):

Jakub Chmura, kawaler z Radomyśla Wlk., parafia tamtejsza;

Sylwia Szumska, panna z Rakówki, parafia tutejsza.

 

Dzisiaj jest

niedziela,
18 lutego 2018

(49. dzień roku)

Zegar

Święta

Niedziela, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

Sonda

wszystko i nic

informacji o parafii

ogłoszenia parafialne

jestem tu przypadkowo

strona mi się podoba

strona taka sobie

co zmienić ---- napisz w księdze gości - anonimów nie rozpatrujemy


Boże Ciało 2016

Wyszukiwanie

Statystyki