Liczba wyświetleń strony:
194209

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA:

7 Niedziela Zwykła 23.02.2020.

1. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na WSD naszej diecezji.
  2. Jutro, bezpośrednio po popołudniowej Mszy Św., spotkania Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
  3. Mija nam tegoroczny karnawał i w środę mamy Popielec. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem w środę o godz. 800 i 1700, a w Rakówce o godz. 1600. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie otwierającym czas wielkiego Postu. Przypominam, że w Popielec obowiązuje post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i 3 posiłki – w tym jeden do syta, który obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia). Pozostałych także zachęcam – na miarę waszych możliwości – do włączenia się w ten wielki akt pokutny.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Rakówce o godz. 1530 i Księżpolu o godz. 1630.
  5. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. w Rakówce i w Księżpolu po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, chwila adoracji i zmiana tajemnic różańcowych. Gorzkie Żale o godz. 1640 a po nich ostatnia niedzielna Msza Św.
  6. Dziękuję dobrym ludziom za tłustoczwartkowe pączki. Bóg zapłać!
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Pracowały z Markowicz rodziny: P. Misiągiewicz, Wójcik i Zań. Bóg zapłać za wykonaną pracę. Do kwiatów dołożyła się P. Danuta Mruk. Z racji niesprzątania ofiarę 100 zł złożyła P. Eugenia Wawrzak. O pracę w sobotę prosimy z Markowicz rodziny: P. Gałka, Paluch i Grabek.
  8. Jest prasa katolicka – tygodnik Niedziela. W tygodniku m.in. z racji rozpoczynającego się Tygodnia Modlitw o Trzeźwość o problemie alkoholu; ale też post i pokuta w praktyce. Jest też wiele innych ciekawych treści. Zachęcamy do czytania.

Zwracamy się z gorącym apelem, aby podczas ślubów kategorycznie nie używać konfetti.

piątek,
28 lutego 2020

(59. dzień roku)

Piątek, VII Tydzień zwykły